Įstatinio kapitalo didinimas ir mažinimas

Įstatinio kapitalo didinimas ir mažinimas


istatinio-kapitalo-didinimas-ir-mazinimas

Kiekviena UAB (uždaroji akcinė bendrovė) ir AB (akcinė bendrovė) turi turėti įstatinį kapitalą. Įstatinis kapitalas – tai į įmonę akcininkų investuotas turtas, kurį įmonė naudoja savo vykdomoje veikloje. Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, minimalus UAB  įstatinis kapitalas turi būti ne mažesnis kaip 1000 Eur, o AB – ne mažesnis kaip  40000 Eur. Priklausomai nuo įmonės vykdomos komercinės veiklos ir poreikių, įstatinis kapitalas gali būti didinamas ir mažinamas.

Įstatinis kapitalas paprastai yra didinamas norint užtikrinti įmonės finansinius įsipareigojimus, pritraukti papildomų lėšų į bendrovę arba kai tais atvejais, kuomet tai reikalinga sklandžiai įmonės veiklai užtikrinti (pvz.: norint gauti transporto licenciją).

Įstatinis kapitalas yra didinamas visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimu, išleidžiant naujas akcijas arba padidinant išleistų akcijų nominalią vertę. Įstatinis kapitalas laikomas padidintu tik įregistravus pakeistus įmonės įstatus juridinių asmenų registre.


Įstatinio kapitalo didinimas mūsų biure – 99 Eur + PVM

Įstatinis kapitalas gali būti ne tik didinamas bet ir mažinamas. Įstatinis kapitalas mažinamas vien tam, kad būtų panaikinti įmonės balanse įrašyti nuostoliai, siekiant anuliuoti įsigytas akcijas, siekiant akcininkams išmokėti įmonės lėšų,  kad būtų ištaisytos įstatinio kapitalo sudarymo ar didinimo metu padarytos klaidos.

Įstatinis kapitalas gali būti mažinamas visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimu. Svarbu pažymėti, jog sprendimas sumažinti įstatinį kapitalą, siekiant akcininkams išmokėti bendrovės lėšų, gali būti priimtas tik eiliniame visuotiniame akcininkų susirinkime, kuomet yra patvirtinta metinė finansinė atskaitomybė ir paskirstytas įmonės pelnas. Tuo atveju, kai sprendimo priėmimo dieną įmonė yra nemoki ar išmokėjusi lėšų akcininkams taptų nemoki, įstatinio kapitalo mažinimas nėra galimas.

Sumažintas įstatinis kapitalas negali būti mažesnis nei minimalus dydis 1000 Eur.

Įstatinio kapitalo mažinimas mūsų biure – 150 Eur + PVM


DAUGIAU INFORMACIJOS TEL.: +37069928331 ARBA EL.P.: teisininke@lcpc.lt


MŪSŲ PASLAUGOS:

1) profesionaliai rengiame dokumentus, reikalingus įstatinio kapitalo didinimo/mažinimo procedūroms atlikti;

2)  greitai parengiame naujus įmonės įstatus; centras. 

3)  nemokamai suteikiame  konsultacijas įstatinio kapitalo dydžio keitimo klausimais;

4)  dokumentus pateikiame VĮ Registrų